G2 Gozen Game Changers Series I Şampiyonu Oldu!


G2 Gozen Pazar günü Guild X'i 3-1 mağlup ederek 2022'nin ilk Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Game Changer unvanına hak kazandı. G2, tüm etkinlik boyunca büyük finallere kadar bir harita bile kaybetmedi ve açık elemelerde 19-1 bitirdiler. Bu, ekibin ikinci EMEA Game Changers unvanına işaret etti ve 2021'de Game Changers Series 3'te Guild X karşısında benzer bir 3-1 skor çizgisiyle ilk şampiyonluğunu elde etmiş oldu.

G2 final için yenilgisiz bir çizgide devam ederken, Guild X bir önceki gün üst grup finallerinde 2-0'lık G2'ye kaybettikten sonra lower bracket'ta yarıştı. Alt grupta son olarak, başka bir Game Changers unvan sahibi olan TENSTAR Nova ile karşı karşıya geldi. Büyük finalde bir rövanş şansı için lower bracketta iki haritayı kazanarak eski şampiyon TENSTAR Nova'yı 2-1 yenerek finale kalmışlardı. 

Bu final galibiyetiyle G2 Gozen ekibi, planlanan uluslararası Game Changers LAN turnuvasına bir adım daha yaklaşmış oldu. Seri sona erdikten sonra izleyiciler G2 Gozen'den Michaela "mimi" Lintrup'u maçın oyuncusu olarak seçti. Sentinel ana oyuncusu, tüm etkinliğin en yüksek ikinci Öldürme/Ölüm/Asist'i 1.61 ile Game Changers'ı tamamladı.