Kurallar

Bu turnuva BASE ESPOR seçmeleri için yapılmaktadır.

Bu turnuva Riot Games tarafından desteklenmemektedir. 

 

1.1. Oyuncu

Her katılımcı kayıtlı bir Master of Gamers kullanıcısı olmak zorunda olup, birden fazla Master of Gamers hesabına sahip olmamalıdır.

 

1.2. Oyuncu Değişikliği

Oyuncu değişiklikleri kayıtlar kapanmadan bir gün öncesine kadar Master of Gamers Adminleri’ne bildirilerek yapılabilir.

 

1.3. Oyun Hesabı

Tüm Master of Gamers Valorant oyuncuları oynadıkları sunucudaki en güncel Valorant İsimlerini profillerine eklemelidir. Yanlış, eksik veya tarihi geçmiş Valorant İsmi duruma göre bir diskalifiye sebebi değildir fakat Master of Gamers Adminleri maçları bekleterek bu Valorant İsimlerini yoksa eklenmesini yanlış/eksik ise güncellenmesini talep etme hakkına sahiptir.

 

1.4. Sponsorluk ve Ortaklıklar

Master of Gamers yönetimi, genel olarak pornografik, uyuşturucu kullanımı veya diğer yetişkin ürünleri ile tanınan sponsorlar/ortaklıklar ile ortaklık yapan oyuncuları Master of Gamers etkinliklerine katılmaktan herhangi bir zamanda yasaklama veya engelleme hakkını saklı tutar.

 

1.5. Master of Gamers Adminleri ile iletişime geçmek

Master of Gamers Adminleri ile iletişime geçmenin tek resmi yolu Master of Gamers Discord sunucusudur.

 

1.6. Takım

Bir takım, oyun hesapları doğru bir şekilde girilmiş, en az 5 oyuncudan oluşmalıdır. Bir takımın etkin olmayan oyuncular kullandığı ortaya çıkarsa, takım diskalifiye edilebilir. Her takımda en fazla 2 yedek oyuncu bulunabilir.

 

2. Ayarlar

2.1. Ekran Görüntüleri

Kazanılan maçların ekran görüntülerini siteye yüklemek oyuncunun sorumluluğundadır. Bu ekran görüntüleri yüklendikten sonra, takımın kazandığı onaylanır.

Ekran görüntüsü maç skorunu gösterecek bir şekilde olmalıdır. Bu ekran görüntüsünde hangi takımın kazandığı açık bir şekilde görülebilir olmalıdır.

Ekran görüntülerinin maç sayfalarına yüklenmesi gerekmektedir.

Ekran görüntülerinde oynama yapmak; maç skorlarını değiştirme gibi olaylar diskalifiye sebebidir.

İki takım da ekran görüntülerinden kendileri sorumludur. Olağan dışı bir olay gerçekleştiğinde ise (bağlantı kopması, oyun ayarı problemleri, vb.) yine ekran görüntüleri alınmalıdır.

 

3. Maç Kuralları ve Lobi Ayarları

Bu bir ön eleme turnuvasıdır bu turnuvadan yükselecek 7 takım final turnuvasında mücadele edecektir. Bu 6 takıma sonradan BASE ESPOR takımları katılacak ve toplamda 8 takım ile çeyrek finalden başlanacaktır. Bu turnuvada çeyrek finali kazanan takımlar final turnuvasında seri başı olmaya hak kazanacaktır. 

7 Takımın final turnuvasına yükselmesi için aşağıda belirtilen yol izlenecektir. 
a) Çeyrek Finali kaybeden 4 takım bo1 formatında eşleşecektir. Kazanan takımlar final turnuvasına katılma hakkı kazanacaktır. 

b) Kaybedenler eşleşmesinde kaybeden 2 takım Bo1 formatında karşılacaktır. Kazanan takım final turnuvasına katılma hakkı kazanacaktır.

 

3.1 Lobi Ayarları

Bracket’ta üst tarafta olan takımın kaptanı rakip takımın kaptanını arkadaş olarak eklemek, lobiyi kurmak  ve  rakip takımın kaptanını lobiye davet etmek zorundadır.

Mod Standart:

Turnuva modu: Açık

Grup Durumu: Kapalı

Hileler: Kapalı

 

3.2. Taraf Seçimi ve Harita Seçimi

Harita Havuzu: Bind, Split, Ascent, Haven, Icebox, Breeze

Seçilen bir harita tekrar seçilemez.

Final maçına kadar, taraflar iki harita banlar, kalan iki harita için bıçak maçı oynanır, bıçak maçını kazanan takım taraf veya harita seçme hakkı elde eder. 

Final maçında ise, taraflar birer harita eler sonrasında bracketta üstte (solda) olan takım ilk haritayı seçer, bracketta altta (sağda) olan takım ilk harita için taraf seçer ve ikinci haritayı seçer. İkinci haritada taraf seçimi bracketta üstte olan takıma aittir. 
Kalan iki harita için bıçak raundu oynanır, bıçak maçını kazanan takım taraf veya harita seçme hakkı elde eder. 

 

3.2.2 Bıçak Roundu

Bıçak maçı Ascent haritasının ortasında oynanır. Bu raund içerisinde herhangi bir özellik kullanmak (Sova'nın görüş oku veya Cypher'ın kamerası vb.) ve zırh almak yasaktır. Bıçak raundu usulüne uygun oynanmaz ise hakemler bıçak raundunu tekrar oynatma hakkına sahiptir. Bu durumun suistimal edilmesi durumunda hakemler diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

 

3.2.3 Duraklatma

Her takımın toplamda 3 adet duraklatma hakkı mevcuttur. Her duraktlatma en fazla 3 dakika olabilir. Duraklatmayı suistimal eden takımlar diskalifiye edilecektir.

 

3.3. Maça Gelmemek

Her takım maç başlamadan 15 dakika önce maç sayfasında hazır bulunmalıdır.

Her takımın maça lobisine girmesi için 5 dakikası bulunmaktadır. (Maç başlangıç saati (maç sayfasında görülebilir) +5 dakika). Eğer sadece birkaç oyuncu eksikse, turnuva hakemi daha fazla süre tanımak için karar verebilir. Maça maç sayfanızda belirtilen saatten daha önce başlamanız da bir sakınca yoktur fakat bunun için iki takımında anlaşması gerekmektedir ve hakemlere haber verilmelidir.

 

3.4. Oyun Hazırlıkları

3.4.1. Teknik Problemler

Oluşabilecek tüm problemler maç başlamadan önce çözülmelidir. Tüm katılımcılar bağlantı veya donanımlarından kendileri sorumludur.

 

3.4.2. İletişim

Takımların bütün iletişimi maç sayfaları üzerinden yapılacaktır maç sayfası dışındaki yerlerde yapılan iletişim ve anlaşmalar hakemler tarafından geçerli sayılmayacaktır. Banlamalar maç sayfası üzerinden yapılmalıdır. Takım kaptanları maç sayfaları üzerinden maça hazır olduğunu belirtmelidir.

 

3.4.3. Katılımcılar

Turnuvaya katılmadan önce tüm katılımcılar bir takıma dahil olmalıdır.

Takım ve oyuncu isimlerinin ırkçı, cinsiyetçi, siyasi, dini ve etik değerlere aykırı olması yasaktır, bu kurala uyulmaması takdirde adminlerin oyuncuyu/takımı turnuvadan diskalifiye ve Master of Gamers internet sitesinden uzaklaştırma hakkı saklıdır.

 

 3.4.5. Oyuncu Değişimi

  Bütün oyuncular lobiye dahil olduktan sonra oyuncu değişikliği yapmak mümkün değildir.

  Maç serilerinden 2 maç arasında oyuncu değişikliği yapmaya izin verilmemektedir.

 

3.4.6. Oyuncu Sayısı

Maçın oynanabilmesi için iki tarafın da 5 oyuncuya sahip olması gerekmektedir. Eksik oyuncusu olan takım dezavantajlı oynamayı kabul edebilir.

 

3.4.7. Maçın Bozulması

Maçın bozulması söz konusu değildir. Düşen oyuncu duraklatma süresi bitene kadar oyuna dönüş yapamazsa maç 4v5 devam etmek zorundadır. Özel bir durumda Master of Gamers Adminleri inisiyatif alarak maçı baştan başlatma yetkisine sahiptir.

 

3.4.8. Bir Oyuncunun Yerine Başka Bir Oyuncu Oynatılması

Bir turnuva maçı sırasında bir oyuncunun hesabından başka bir oyuncunun oynaması tamamen yasaktır. Bir kanıt ile durumun kanıtlanması halinde, oyuncu ve takım hakem komitesinin verdiği karara istinaden ceza alacaktır.

 

4. Oyun İçi Davranış

4.1. Sportmenlik

Tüm katılımcılar sportmence davranmak zorundadır. Master of Gamers Adminleri, davranışının sportmenlik dışı olduğu görülen bir takımı diskalifiye etme hakkına sahiptir.

 

4.2. Hakaret ve Tacizler

Tüm katılımcılar, bir Master of Gamers maçı oynarken profesyonel olarak davranmak zorundadır. Hakaret ve taciz durumunda, durumun kanıtını içeren bir ekran görüntüsü alınıp maç sayfasına yüklenmelidir.

 

5. Izleyiciler

5.1. Lobi izleyicileri

İzleyicilere izin verilmemektedir.

Master of Gamers Adminleri her zaman izleme hakkına sahiptir.

 

5.2. Sunum

Bir Master of Gamers maçının yayınlanmasına yalnızca Master of Gamers yönetimi onayı kapsamında izin verilir. Onay almak için lütfen Adminler ile iletişime geçiniz. Onay alınmadan yayın yapıldığı tespit edilirse takım hakem kararına göre diskalifiye edilebilir.

 

6. İllegal Eylemler

6.1. Aldatma

Master of Gamers Adminleri’ni veya diğer katılımcıları yanlış veya sahte ifadeleri, bilgileri, medyalarını veya verilerini kullanarak aldatmaya yönelik girişimlere izin verilmeyecek ve bu tarz durumlar komite tarafından değerlendirilip bir karara varılacaktır.

 

 6.2. Sahte Maç Sonuçları

Yanlış maç sonucu girilmesi durumunda takım ve takımdaki oyuncular bir sonraki turnuvaya katılım haklarını kaybederler.

 

6.3. Sahte Maç Medyası

Ekran görüntülerinin herhangi bir şekilde manipüle edilmesi yasak olup takımın diskalifiye olmasına yol açacaktır.

 

6.4. Hile ve Bug Kullanımı

Master of Gamers maçlarında herhangi bir şekilde hile yapmak yasaktır. Herhangi bir hile girişimi, doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

Daha önceden bilinen veya bilinmeyen bir oyun içi hatanın (BUG) kullanımı herhangi bir şekilde yasaktır. Herhangi bir hatanın avantaj sağlayacak şekilde kullanımı doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

Bir oyuncunun hile ve/veya oyun içi hatalardan (BUG) yararlandığını düşünüyorsanız, video ve görsel kanıtlarınız ile birlikte destek sistemine başvurunuz.

 

7. Master of Gamers Adminleri

Master of Gamers Adminleri, gerekli gördüklerinde kuralları sportmenlik kapsamında geçersiz kılma hakkına sahiptir.

Master of Gamers Adminleri’nin kararları ve beyanları her zaman resmi olup tüm katılımcıların bunları yerine getirmesi zorunludur.

Master of Gamers adminleri gerekli gördükleri durumlarda kural değiştirme hakkını gizli tutar.

 

7.1. Cezalar

Genel olarak bir oyuncunun suçlu olduğu kanıtlanmadıkça masumdur, ancak açık bir şekilde kuralların ihlal edilmesi durumunda hakem komitesi tarafından ne ceza verileceğine karar verilecektir.

 

7.2 Ödüller

Turnuva ödülleri turnuva bittikten sonraki  60-90 iş günü içerisinde gönderilir. 

 

TURNUVAYA KATILAN TÜM TAKIMLAR YUKARIDAKİ KURALLARI OKUMUŞ ve KABUL ETMİŞ SAYILIR.

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name