Kurallar

 

1. Genel Kurallar
Bu turnuva BASE ESPOR seçmeleri için yapılmaktadır.
 

1.1. Oyuncu Uygunluğu

Master of Gamers tarafından düzenlenen Zula turnuvalarında, aşağıda belirtilen şartları yerine getirmelisiniz: Tüm oyuncular 13 yaşından büyük olmalıdır. Her katılımcı kayıtlı bir Master of Gamers kullanıcısı olmak zorunda olup, birden fazla Master of Gamers hesabına sahip olmamalı ve Master of Gamers profillerinde aktif bir engel bulunmamalıdır. Bu gereklilikleri karşılamıyorsanız, turnuvaya katılım sağlayamazsınız. Gereklilikleri yerine getirmeyen bir takımın bu turnuva katılıp bir derece yapması durumunda, takım diskalifiye edilecek ve bir sonraki en iyi dereceyi yapan takım işleme alınacaktır.

 Zula turnuvasına katılan tüm oyuncular, oyun içi takma adlarını Master of Gamers Profilinizde ‘Oyun Hesapları’ bölümüne girmelidir.

 Takma adları rakibinizi bir maça davet etmek için gereklidir, bu yüzden doğru olmasına dikkat ediniz. Yanlış veya eksik yazılan takma adlar bir elenme sebebi değildir lakin yetkililer gerekli gördüğü takdirde yanlış veya eksik yazılmış takma ad düzeltilene kadar maçı bekletebilir.

 

 1.2. Oyuncu ve Takım İsimleri

Master of Gamers, takma adları ve / veya URL takma adlarını düzenleme hakkını saklı tutar. Başka bir oyuncununkine çok benzeyen oyuncu adları, Master of Gamers tarafından değiştirilebilir “Takma adlar, Takım Adları ve URL Takma Adları”. Eğer bir oyuncu, aktif olarak kullanmadığı hâlde sizin takma adınızı kullanıyor ise lütfen bu durumu bize bildiriniz.

 

 1.3. Takımı Kadrosu

Bir takım, her bir eleme turnuvası için aktif kadrosunda 5 oyuncu ve 2 yedek oyuncu olmak üzere 7 oyuncu bulundurabilir. Turnuvanın tüm ilerleyen aşamalarında, tek bir takımda aktif kadroda 5 oyuncu ve 2 yedek oyuncu olmak üzere maksimum 7 oyuncu bulundurabilir. Oyuncular, her bir eleme turnuvası içerisinde sadece bir takımın parçası olabilirler.

 

 1.4. Oyun Sürümü

Tüm maçlar, maç sırasında canlı olan sürüm üzerinden oynanacaktır.

 

 1.5. Teknik Problemler

Oluşabilecek tüm problemler maç başlamadan önce çözülmelidir. Tüm katılımcılar bağlantı veya donanımlarından kendileri sorumludur.

 

 1.6. Diskalifiye

Master of Gamers takımları ve oyuncuları diskalifiye etme hakkını saklı tutar. Bilinen bir suistimali kullandığı tespit edilen herhangi bir takım, suistimalin ilk ortaya çıkması üzerine oyunlarını kaybedecektir. Takımın ikinci kez bilinen başka bir istismar kullandığı tespit edilirse ve bilerek yapıldığı belirlenirse, etkinlikten çıkarılacak ve gelecekteki etkinliklerden men edilecektir.

 

 1.6.1. Hesap Paylaşımı

Resmi bir maç sırasında hesabın sahibi olmayan kişilerin bir oyuncunun hesabında oynamasına izin vermek yasaktır.

 

1.6.2. Yazılım ve Donanım

Oyun içinde mevcut olmayan avantajları elde etmek için herhangi bir yazılım veya donanım kullanmak. Örnekler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir komut dosyası türü, sis kaldırma, renkli modeller, doku değişiklikleri ve ses değişiklikleri bulunur.

 

 2. Zula Turnuvası Kuralları

2.1. Zula Turnuvası Formatı

Turnuva Formatı: 5vs5, Tekli Eleme

Sadece yarı final ve final karşılaşmaları BO3 (üç maçlık seri) olarak oynanacaktır, eleme maçları tek maç üzerinden oynanacaktır.

Maç sayfasında sol tarafta bulunan takım, maç lobisini kurmalı ve karşı takıma lobi bilgilerini vermek zorundadır.

 

2.1.2 Harita Yasaklamaları

BO1 Harita Eleme Sistemi

-Bracket sisteminde üstte olan takım bir harita eler(4 harita kaldı)

-Bracket sisteminde altta olan takım bir harita eler(3 harita kaldı)

-Bracket sisteminde üstte olan takım bir harita eler(2 harita kaldı)

-Bracket sisteminde altta olan takım bir harita eler(1 harita kaldı)

Düğün salonunun salon kısmında bıçak roundu atılır, kazanan takım tarafını seçer.

 

BO3 Harita Eleme Sistemi

-Bracket sisteminde üstte olan takım bir harita eler (4 harita kaldı)

-Bracket sisteminde altta olan takım bir harita eler (3 harita kaldı)

-Bracket sisteminde üstte olan takım bir harita seçer , bracket sisteminde altta olan takım seçilen haritada site'ı seçer

-Bracket sisteminde altta olan takım bir harita seçer, bracket sisteminde üstte olan takım seçilen haritada site'ı seçer

-Yasaklamalar sonucu kalan haritanın tarafının seçilmesi için ekstra olarak bir bıçak roundu oynanır, kazanan taraf kalan harita için site'ı seçer.

Bıçak roundları Düğün Salonu haritasının salon kısmında yapılır.

 

2.1.3 Taraf Seçimi

Düğün salonunun salon kısmında bıçak roundu atılır, kazanan takım tarafını seçer.

 

2.1.4. Haritalar

Favela

Gaziantep Mülteci Kampı

Safranbolu

Çin Bahçeleri

Düğün Salonu

 

2.2. Yasaklamalar

Master of Gamers Adminleri, herhangi bir zamanda herhangi bir uyarıda bulunmaksızın silah veya teçhizatı yasaklama hakkını saklı tutar.

 

2.2.1. Yasaklama Listesi

Yapışkan Bomba kullanımı yasaktır.

Her takımda sadece iki Keskin Nişancı silahı (sniper) kullanılabilir. Rakibinizden düşen Keskin Nişancı silahını kullanabilirsiniz.

 

2.3. Maç Lobisi Ayarları

2.3.1. Maç Lobisi Ayarları

Oyun Türü: Sabotaj

Harita: Yasaklamada sona kalan harita

Oyuncu Sayısı: 5v5

Maç Raunt Süresi: 2:15

Raunt Sayısı : 10 raunt alan kazanır

Maç Türü: Normal

Kısıtlamalar: Normal

Takım Dengesi : Yok

Sonradan Katılım: Evet.

Turnuva lobisi klan maçı sunucusunda kurulmalıdır. Bir takımdaki bütün oyuncular aynı klanın oyuncuları olmalıdır. 

 

2.4. Hile

Haksız avantaja yol açan herhangi bir eylem yasa dışıdır. Buna her türlü bug istismarı dahildir. Hile olduğunu düşündüğünüz oyuncuların video kayıtlarını alarak destek sistemine bildiriniz.

 

2.5. Glitching / Bug Kullanımı

Herhangi bir glitch veya bug kullanımı yasaktır ve Master of Gamers Yönetimi tarafından ceza işlemi uygulanacaktır.

 

2.6. Oyun Hazırlıkları

Lütfen maçlarınız başlamadan önce oluşabilecek sorunları çözünüz. Bir maç sırasında yaşanacak bağlantı kopması veya donanım sorunları, Master of Gamers Adminleri tarafından diskalifiye edilmenize yol açabilir. Takımlar / oyuncular arasındaki anlaşmalar maç sayfasında bulunan sohbet kısmından belirtilmelidir. Maç doğru ayarlarla oynanmalıdır. Doğru ayarlar ile başlanmayan maç sonucunda açılan itiraz biletleri işleme alınmayacaktır. Maça başlamadan önce lütfen maç ayarlarını kontrol ediniz ve yanlış olması durumunda lobiyi kuran kişiye durumu belirtiniz.

 

2.7. Maça Çıkmamak

Her oyuncunun maça gösterim yapması için 15 dakikası vardır, (belirlenen maç saatinden 15 dakika sonrasına kadar) 15 dakika içerisinde bir gösterim yapılmaması mağlubiyet ile sonuçlanır.

 

2.8. Oyuncu Sayısı

Maçlar 5v5 olarak 10 kişi oynanmalıdır. Eğer bir takımın eksik oyuncusu varsa ve oyuncusu eksik takım dezavantajlı bir şekilde oynamak istiyorsa buna izin verilir. 

 

2.9 Bağlantı Kesilmesi

Maçın bozulması tamamen yasaktır. Eğer bir oyuncu oyuna bağlanamadıysa maç 4v5 olarak devam etmelidir veya yedek oyuncu oyuna girmelidir. Herhangi bir bağlantı kesilmeme durumunda yedek oyuncunun odaya girmesi yasaktır. Bir oyuncunun bağlantısının kesilmesi durumunda, takımın dezavantajlı bir şekilde maçı oynamaya devam etmesine izin verilir.

 

2.10. Maçı Terk Etmek

Katılımcılar isterlerse bir maçı oynamamayı / terk etmeyi seçebilirler. Bu durum mağlubiyete neden olur.

 

2.11. İtiraz İçeriği

İtiraz, itirazın neden oluşturulduğuna, tutarsızlığın nasıl ortaya çıktığına ve uyuşmazlığın ne zaman meydana geldiğine ilişkin ayrıntılı bilgi içermelidir. Uygun belgeler ve kanıtlar sunulmazsa, bir itiraz reddedilebilir. Basit, sözlü bir şikâyet yeterli olmayacaktır.

 

2.12. Maç Tekrarı

Maç tekrarı sadece bir Master of Gamers Adminin onayı ile yapılır. Maç tekrarı onayı almak için lütfen itiraz bileti üzerinden bir Master of Gamers Admini ile iletişime geçiniz. Maç tekrarı, kurallara uygun şekilde yapılmalıdır. Maç tekrarı sadece, oyunun ilk roundu başladıktan 60 saniye sonra herhangi bir bağlantı kesilmesi durumunda yapılabilir.

 

3. Maç Sonuçları

Her iki takımda Master of Gamers üzerinde maç sonuçlarının doğru girilmesinden sorumludur. Bu nedenle, her iki takım oyuncuları maçın sonunda, doğru sonucu görebileceğimiz bir ekran görüntüsü alması ve ardından Master of Gamers web sitesinde maç sayfasına yüklemesi gerekir. Maç sonucuyla bir çelişki yaşarsanız, lütfen bir protesto bileti açın. İki takımda da maç sonucunun ekran görüntüsü olmaması durumunda, iki takımda diskalifiye edilebilir.

 

4. Rakibinizle İletişim

Rakiple yapılacak tüm iletişim ve anlaşmalar maç sayfasının yorum kısmı üzerinden yapılacaktır. Oyun içinden ve başka platformlar üzerinden yapılan konuşmalar ve anlaşmalar geçersiz sayılacaktır.

 

4.1. Gizlilik ve Master of Gamers Yöneticileri

Organizatörler, yöneticiler veya hakemler arasındaki sözlü veya yazılı görüşmeler ve katılımcılar gizlidir. Master of Gamers Adminleri’nin izni alınmadıkça, bu konuşmaları herkese açık olarak paylaşmak veya başkalarıyla paylaşmak yasaktır. Master of Gamers Adminleri, gerekli gördüklerinde kuralları sportmenlik kapsamında geçersiz kılma hakkına sahiptir. Master of Gamers Adminleri’nin kararları ve beyanları her zaman resmi olup ve tüm katılımcıların talimatlarını yerine getirmesi zorunludur.

 

5. Izleyiciler

5.1. Lobi izleyicileri

İzleyicilere izin verilmemektedir.

Master of Gamers Adminleri her zaman izleme hakkına sahiptir.

 

5.2. Sunum

Oyuncular canlı yayın açmak için Master of Gamers Discord sunucusundan ticket açmalıdır. 

 

6. İllegal Eylemler

6.1. Aldatma

Master of Gamers Adminleri’ni veya diğer katılımcıları yanlış veya sahte ifadeleri, bilgileri, medyalarını veya verilerini kullanarak aldatmaya yönelik girişimlere izin verilmeyecek ve cezaya yol açacaktır.

 

6.2. Sahte Maç Sonuçları

Yanlış maç sonucu girilmesi cezaya yol açacaktır.

 

6.3. Sahte Maç Medyası

Ekran görüntülerinin herhangi bir şekilde manipüle edilmesi yasak olup cezaya yol açacaktır

 

6.4. Hile Kullanımı

Master of Gamers maçlarında herhangi bir şekilde hile yapmak yasaktır. Herhangi bir hile girişimi diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

 

7. Maç Medyası

Tüm ekran görüntüleri en az 14 gün boyunca saklanmalıdır. Sahte ya da üzerinde oynama yapılmış maç medyaları yasaktır ve cezaya neden olacaktır.

 

8. Master of Gamers Adminleri

 Master of Gamers Adminleri, gerekli gördüklerinde kuralları sportmenlik kapsamında geçersiz kılma hakkına sahiptir.

 Master of Gamers Adminleri’nin kararları ve beyanları her zaman resmi olup ve tüm katılımcıların talimatlarını yerine getirmesi zorunludur.

 

8.1. Cezalar

Genel olarak bir oyuncunun suçlu olduğu kanıtlanmadıkça masumdur, ancak açık bir şekilde kuralların ihlal edilmesi durumunda hakem komitesi tarafından ne ceza verileceğine karar verilecektir.

 

8.2. Kural Değişikliği

Master of Gamers  Adminleri kural değişikliği hakkını gizli tutar.

 

TURNUVAYA KATILAN TÜM OYUNCULAR YUKARIDAKİ KURALLARI OKUMUŞ ve KABUL ETMİŞ SAYILIR.

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name