Kurallar

 

1.1. Oyuncu

Her katılımcı kayıtlı bir Master of Gamers kullanıcısı olmak zorunda olup, birden fazla Master of Gamers hesabına sahip olmamalıdır.

 

1.2. Oyun Hesabı

Tüm Master of Gamers Steam oyuncuları oynadıkları sunucudaki en güncel Steam İsimlerini profillerine eklemelidir. Yanlış, eksik veya tarihi geçmiş Steam ismi duruma göre bir diskalifiye sebebi değildir fakat Master of Gamers Adminleri maçları bekleterek bu Steam isimlerini yoksa eklenmesini yanlış/eksik ise güncellenmesini talep etme hakkına sahiptir.

 

1.3. Takım

Bir takım, tek bir oyuncudan oluşabilir. Takımlara yedek oyuncu dahil edilemez. 

 

1.4. Sponsorluk ve Ortaklıklar

Master of Gamers yönetimi, genel olarak pornografik, uyuşturucu kullanımı veya diğer yetişkin ürünleri ile tanınan sponsorlar/ortaklıklar ile ortaklık yapan oyuncuları Master of Gamers etkinliklerine katılmaktan herhangi bir zamanda yasaklama veya engelleme hakkını saklı tutar.

 

1.5. Master of Gamers Adminleri ile iletişime geçmek

Master of Gamers Adminleri ile iletişime geçmenin tek resmi yolu Discord destek hattı üzerinden iletişime geçmektir.

 

2. Ayarlar

2.1. Oyuncu Ayarları

2.1.1. Configuration / Startparameters

Aşağıdaki komutlar yasaklanmıştır:

· mat_hdr_enabled

Aşağıdaki startparameter’lar yasaklanmıştır:

· +mat_hdr_enabled 0/1

· +mat_hdr_leven 0/1/2

Diğer yapılandırma değişikliklerine, haksız avantaj sağlamadıkça izin verilir. Bir oyuncu herhangi bir config dosyasında, kullanımda olup olmadığına, veya söz konusu oyun klasöründe saklanmasına bakılmaksızın, yanlış ayarlar nedeniyle cezalandırılabilir. Yanlış ayarlar, her değer ve oyuncu başına cezalandırılır. Eğer üç veya daha fazla oyuncunun ayarları yanlışsa takım hükmen yenik sayılır. Adminler, üçten az oyuncunun yanlış ayarları olsa dahi, özel koşullar altında bir hükmen yenilgiye karar verebilir.

 

2.1.2. Yasaklanmış Komut Dosyaları(Scripts)

· Genel olarak, tüm ekstra komut dosyaları, satın alma, değiştirme ve demo komut dosyaları dışında yasaklanmıştır. Yasaklanmış komut dosyaları için bazı örnekler aşağıda verilmiştir:

· Jumpthrow

· Stop shoot scripts (Use or AWP scripts)

· Center view scripts

· Turn scripts (180° or similar)

· No recoil scripts

· Burst fire scripts

· Rate changers (Lag scripts)

· FPS scripts

· Anti-flash scripts or binding (snd_* bindings)

· Bunny hop scripts

· Stop sound scripts

Eğer hangi komutların yasak hangilerinin kullanılabilir olacağından emin değilseniz lütfen admin ile iletişime geçin. Oyuncu, yasaklanan herhangi bir komut dosyasını oyun dosyalarında kullanmamasına rağmen bulunduruyorsa cezaya neden olabilir. Eğer üç veya daha fazla oyuncunun ayarları yanlışsa takım hükmen yenik sayılır.

Adminler, üçten az oyuncunun yanlış ayarları olsa dahi, özel koşullar altında bir hükmen yenilgiye karar verebilir.

 

2.1.3. A3D

A3D (2.0) veya A3D'yi (2.0) simüle eden herhangi bir program, sürücü veya arabirim kullanılması kesinlikle yasaktır ve hile paragrafı uyarınca cezalandırılacaktır.

 

2.1.4. Grafik Sürücüleri veya Benzeri Araçlar

Oyunun harici grafik çözümleri değiştirilmesi veya diğer 3. parti programlarla değiştirilmesi kesinlikle yasaktır ve hile paragrafı uyarınca cezalandırılabilir. Ayrıca, sistemin kullanım oranını herhangi bir şekilde (örneğin, Nvidia SLI Display, Rivatuner Overlay) gösterecek her türlü overlay kullanımı yasaktır.

 

2.1.5. Renk derinliği

Her oyuncu Counter-Strike (32 bit) 'da en yüksek renk ayarıyla oynamalıdır, eğer oyuncu pencereli modda oynuyorsa masaüstünün de 32 bit ayarında olması gerekir.

 

2.1.6. Özel Veriler

Sadece steam eşyalarının değiştirilmesine izin verilir; sprite, skin, skor panolarındaki değişiklikleri kesinlikle yasaktır; ayrıca sadece resmi modellere izin verilmektedir. Eğer bir oyuncu özel dosyalarla (modellerin dışında) oynarsa, ceza uygulanır ve rakibi maç tekrarı talebinde bulunabilir. Ajanlar yasaktır, oyuncular Ajan kostümlerini oyuna girmeden önce çıkarmalıdır. 

 

2.2. Ekran Görüntüleri

Kazanan oyuncu kazandığına dair ekran görüntüsünü siteye yüklemek zorundadır.

Ekran görüntüsü maç skorunu gösterecek bir şekilde olmalıdır. Bu ekran görüntüsünde hangi takımın kazandığı açık bir şekilde görülebilir olmalıdır.

Ekran görüntülerinin maç sayfalarına yüklenmesi gerekmektedir.

Ekran görüntülerin oynama yapmak; maç skorlarını değiştirme gibi olaylar diskalifiye sebebidir.

İki oyuncuda ekran görüntülerinden kendileri sorumludur. Olağan dışı bir olay gerçekleştiğinde ise (bağlantı kopması, oyun ayarı problemleri, vb.) ekran görüntüleri yine alınmalıdır.

 

3. Maç Kuralları ve Lobi Ayarları

Rakip iki oyuncu Steam üzerinden birbirini eklemelidir.

 

3.1. Oyun Modu

Oyun Modu: Rekabetçi

 

3.2. Taraf Seçimi ve Genel Oyun Kuralları

**Bracketta üstte olan takım taraf seçme hakkına sahiptir.

Maksimum tur: 30

Haritalar: Turnuva aim_map haritasında oynanmalıdır. Steam üzerinden aim_map haritasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

 

3.3. Maça Gelmemek

Her oyuncu maç başlamadan 15 dakika önce maç sayfasında hazır bulunmalıdır.

Her oyuncunun maça lobisine girmesi için 15 dakikası bulunmaktadır. (Maç başlangıç saati (maç sayfasında görülebilir) +15 dakika). Maça maç sayfanızda belirtilen saatten daha önce başlamanız da bir sakınca yoktur fakat bunun için iki takımında anlaşması gerekmektedir ve hakemlere haber verilmelidir.

 

3.4. Oyun Hazırlıkları

3.4.1. Teknik Problemler

Oluşabilecek tüm problemler maç başlamadan önce çözülmelidir. Tüm katılımcılar bağlantı veya donanımlarından kendileri sorumludur.

 

3.4.2. İletişim

Oyuncular bütün iletişimi maç sayfaları üzerinden yapılacaktır maç sayfası dışındaki yerlerde yapılan iletişim ve anlaşmalar hakemler tarafından geçerli sayılmayacaktır.

 

3.4.3. Katılımcılar

Oyuncu isimlerinin ırkçı, cinsiyetçi, siyasi, dini ve etik değerlere aykırı olması yasaktır, bu kurala uyulmaması takdirde adminlerin oyuncuyu/takımı turnuvadan diskalifiye ve Master of Gamers internet sitesinden uzaklaştırma hakkı saklıdır.

 

3.4.4. Maçın Bozulması

Maçın bozulması tamamen yasaktır. İki maç arasında en fazla 10 dakika ara verilebilir.

 

4. Oyun İçi Davranış

4.1. Sportmenlik

Tüm katılımcılar sportmence davranmak zorundadır. Master of Gamers Adminleri, davranışının sportmenlik dışı olduğu görülen bir takımı diskalifiye etme hakkına sahiptir.

 

4.2. Hakaret ve Tacizler

Tüm katılımcılar, bir Master of Gamers maçı oynarken profesyonel olarak davranmak zorundadır. Hakaret ve taciz durumunda, durumun kanıtını içeren bir ekran görüntüsü alınıp maç sayfasına yüklenmelidir.

 

5. Izleyiciler

5.1. Lobi izleyicileri

İzleyicilere izin verilmemektedir.

Master of Gamers Adminleri her zaman izleme hakkına sahiptir.

 

5.2. Sunum

Bir Master of Gamers maçının yayınlanmasına yalnızca Master of Gamers yönetimi onayı kapsamında izin verilir. Onay almak için lütfen Adminler ile iletişime geçiniz.

 

6. İllegal Eylemler

6.1. Aldatma

Master of Gamers Adminlerini veya diğer katılımcıları yanlış veya sahte ifadeleri, bilgileri, medyalarını veya verilerini kullanarak aldatmaya yönelik girişimlere izin verilmeyecek ve cezaya yol açacaktır.

 

6.2. Sahte Maç Sonuçları

Yanlış maç sonucu girilmesi cezaya yol açacaktır.

 

6.3. Sahte Maç Medyası

Ekran görüntülerinin herhangi bir şekilde manipüle edilmesi yasak olup cezaya yol açacaktır.

 

6.4. Hile ve Bug Kullanımı

Miigros Espor maçlarında herhangi bir şekilde hile yapmak yasaktır. Herhangi bir hile girişimi, doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

Daha önceden bilinen veya bilinmeyen bir oyun içi hatanın (BUG) kullanımı herhangi bir şekilde yasaktır. Herhangi bir hatanın avantaj sağlayacak şekilde kullanımı doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

Bir oyuncunun hile ve/veya oyun içi hatalardan (BUG) yararlandığını düşünüyorsanız, video ve görsel kanıtlarınız ile birlikte destek sistemine başvurunuz.

Counter-Strike’da hile yapmak, bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü aimbot, wallhack, ses hilesi, no recoil, no smoke, no flash , renkli modeller vb. içermektedir.

 

7. Master of Gamers Adminleri

Master of Gamers Adminleri, gerekli gördüklerinde kuralları sportmenlik kapsamında geçersiz kılma hakkına sahiptir.

Master of Gamers Admnilerinin kararları ve beyanları her zaman resmi olup ve tüm katılımcıların talimatlarını yerine getirmesi zorunludur.

 

7.1. Cezalar

Genel olarak bir oyuncunun suçlu olduğu kanıtlanmadıkça masumdur, ancak açık bir şekilde kuralların ihlal edilmesi durumunda cezalandırılır.

 

8. Demolar

Tüm oyuncular maç boyunca PoV demo kaydı yapmak ve kayıtları en az 14 gün veya bir destek talebi açılana kadar tutmak zorundadır. Olası bir bıçak raundu ve uzatma da kayıt edilmeli bu demo içerisinde olmalıdır. Genel olarak çalışmayan demolar yüklenmemiş demolar olarak değerlendirilir, ancak nihai karar admine bağlıdır. Demo eksikse, admin eksik demo olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceğine karar verecektir. Bir maç için bir itiraz açıldıysa, tüm maç medyası itiraz kapandıktan sonrasına kadar en az 14 gün saklanmalıdır. Sunucu kilitlenirse, otomatik tekrar oynatımı mümkün olmayacaktır. Bu durumda, oyuncular admin isteğine demolar yüklemek zorundadır.

 

8.1. Demo Talebi

PoV demoları istemek mümkün değildir. Sadece Admin ekibinin, gerekli gördükleri takdirde suçlanan bir oyuncunun içerideki demosunu talep etmesine izin verilir. Demonun temin edilememsi cezalandırılacaktır (hile şüphesi olan demonun eksik olması).

 

8.2. Demoların Yüklenmesi

Demolar bir arşive sıkıştırılmalıdır (.zip, .rar, .7z). Bunun dışında tüm maç medyasının Master of Gamers web sitesine (maç sayfası) yüklenmesi gerekmektedir. Bu dosyalar kişisel web alanınıza veya başka herhangi bir tür harici alanınıza yükleyemezsiniz.

 

8.3. Demo Üzerinde Oynama Yapılması

Demoları düzenlemek kesinlikle yasaktır. Eğer bir demo üzerinde oynama yapıldıysa, admin bir ceza gerekip gerekmediğine ceza verecektir.

 

8.4. Hile Suçlaması

Lütfen 15 dakika içinde aşağıdaki bilgileri içeren demo analizini bize iletin.

 • Demoyu indirin.
 • Oyuncunun ismini ve şüphelendiğiniz hileyi belirtin. (wallhack, aimbot...)
 • Şüphelendiğiniz anların zamanını teker teker belirterek yazın.(Örneğin, neden bu durum bir tesadüf, şans, ses kasma, yetenek olamaz) Yolladığınız bilgiler sorumlu adminler tarafından kontrol edilecektir. Hile analizinin uzun bir zaman alabileceğini düşünerek, lütfen durumu anlayışla karşılayın.

 

TURNUVAYA KAYIT YAPAN TÜM OYUNCULAR YUKARIDAKİ TÜM KURALLARI OKUMUŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILIR.

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name