Kurallar

1.1. Oyuncu

Her katılımcı kayıtlı bir Master of Gamers kullanıcısı olmak zorunda olup, birden fazla Master of Gamers hesabına sahip olmamalıdır.

 

1.2. Oyun Hesabı

Tüm Master of Gamers PES oyuncuları oynadıkları sunucudaki en güncel PSN ID’lerini https://masterofgamers.com/ sitesi üzerinde bulunan profillerine eklemelidir. Yanlış, eksik veya tarihi geçmiş Steam İsmi duruma göre bir diskalifiye sebebi değildir fakat Master of Gamers Adminleri maçları bekleterek bu PSN ID’lerinin yoksa eklenmesini, yanlış/eksik ise güncellenmesini talep etme hakkına sahiptir.

 

1.3. Sponsorluk ve Ortaklıklar

Master of Gamers yönetimi, genel olarak pornografik, uyuşturucu kullanımı veya diğer yetişkin ürünleri ile tanınan sponsorlar/ortaklıklar ile ortaklık yapan oyuncuları Master of Gamers etkinliklerine katılmaktan herhangi bir zamanda yasaklama veya engelleme hakkını saklı tutar.

 

1.4. Master of Gamers Adminleri ile iletişime geçmek

Master of Gamers Adminleri ile iletişime geçmenin tek resmi yolu “Discord Destek Hattı”dır.

 

2. Ayarlar

2.1. Sunucu

Tüm maçlar, Avrupa sunucusunda oynanmalıdır.


2.2. Ekran Görüntüleri

Kazanan oyuncu kazandığına dair ekran görüntüsünü siteye yüklemek zorundadır.

Ekran görüntüsü maç skorunu gösterecek şekilde olmalıdır. Bu ekran görüntüsünde hangi oyuncunun kazandığı açık bir şekilde görülebilir olmalıdır.

Ekran görüntülerinin maç sayfalarına yüklenmesi gerekmektedir.

Ekran görüntülerin oynama yapmak; maç skorlarını değiştirme gibi olaylar diskalifiye sebebidir.
İki oyuncu da ekran görüntülerinden kendileri sorumludur. Olağan dışı bir olay gerçekleştiğinde ise (bağlantı kopması, oyun ayarı problemleri, vb.) ekran görüntüleri yine alınmalıdır. Share tuşuna basılı tutarak ekran görüntüsü alınabilirsiniz. Ekran görüntüsünü telefonunuza aktardıktan sonra siteye yükleyebilirsiniz veya direkt olarak maç sonucunu telefon ile belgeledikten sonra WhatsApp destek hattından bizlere iletebilirsiniz.

 

3. Maç Kuralları ve Lobi Ayarları

Bracketta üst tarafta olan oyuncu lobiyi kurmak zorundadır daha sonra rakip oyuncuyu davet etmek zorundadır.

Lobi aşağıdaki ayarlara göre kurulmak zorundadır.

Oyun Modu: Dostluk Maçı, MyClub takımlarının ve ülke takımlarının kullanımı yasaktır.

Match level: Superstar

Match Time: 10 minutes

Injuries: Off
Emotions: Off
Condition: Live update
Time Limit: Normal
No. of substitutions: 3
Stadium: Free choice
Daytime: Night
Weather: Normal
Length of grass: Normal
Pitch conditions: Normal

 

3.1. Kazanma Koşulları

Oyuncuların maç skoruna göre galip belli olur, beraberlik durumunda toplamda atılan gol sayısı kazananı belirler. Eşitlik durumunda öncelikle deplasmanda atılan gol üstünlüğüne bakılır. Deplasmanda atılan gol üstünlüğünde de eşitlik bozulmazsa altın gol kazananı belirler. Bütün maçlar iki maç üzerinden oynanır.

 

Altın GOL

Normal maçın berabere bitmesi durumunda aynı oyun ayarlarında yeni bir oyun kurulur. Kurulan yeni oyunda ilk golü atan oyuncu oyunu kazanır.

 

3.2. Taraf Seçimi

Eşleşmede üst sırada olan oyuncu ev sahibi oyuncu (home), eşleşmede alt sırada olan oyuncu konuk oyuncu (away) tarafında oynamalıdır.

 

3.3. Maça Gelmemek

Her oyuncu maç başlamadan 15 dakika önce maç sayfasında hazır bulunmalıdır.

Her oyuncunun maça lobisine girmesi için 15 dakikası bulunmaktadır. (Maç başlangıç saati (maç sayfasında görülebilir) +15 dakika). Verilen süre dolduktan sonra gelmeyen oyuncu hükmen kaybetmiş sayılacaktır.

 

3.4. Oyun Hazırlıkları

3.4.1. Teknik Problemler

Oluşabilecek tüm problemler maç başlamadan önce çözülmelidir. Tüm katılımcılar bağlantı veya donanımlarından kendileri sorumludur.

 

3.4.2. İletişim

Takımların bütün iletişimi maç sayfaları üzerinden yapılacaktır maç sayfası dışındaki yerlerde yapılan iletişim ve anlaşmalar hakemler tarafından geçerli sayılmayacaktır.

 

3.4.3. Maçın Bozulması

Maçın bozulması tamamen yasaktır. Eğer bir oyuncu oyuna bağlanamadıysa ve oyuncunun duraklatma süresi bittiyse hakemler maçın bozulmasına karar verebilir.

 

3.4.4. Bir Oyuncunun Yerine Başka Bir Oyuncu Oynatılması

Bir turnuva maçı sırasında bir oyuncunun hesabından başka bir oyuncunun oynaması tamamen yasaktır. Bir kanıt ile durumun kanıtlanması halinde, oyuncu ve oyuncu cezalandırılır.

 

3.4.5. Duraklatma

  Maçı duraklatmak sadece ciddi sorunlar halinde geçerlidir, bağlantı veya donanım problemleri gibi.

  Her oyuncunun 10 dakika duraklatma hakkı bulunmaktadır.

  Herhangi bir oyuncu için duraklama süresi 5 dakikayı geçerse, turnuva hakemlerine haber vermek zorunludur.

  Master of Gamers Adminleri, herhangi bir başka sorun olması durumunda maç sırasında duraklama talebinde bulunma hakkına sahiptir. Maçı duraklatmak için kullanılan süre, duraklatma talep edilen oyuncunun duraklatma süresinden sayılmaz.

  Daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulması halinde, izin istemek için bir Master of Gamers Adminine başvurması zorunludur. Rakip oyuncu ayrıca bir Admin ile iletişime geçmeden önce uzun duraklatmaya izin verebilir, ancak duraklama süresini uzatmak için bir anlaşma varılması durumunda daha sonraki itirazlar dikkate alınmayacaktır.

  Duraklatma süresinin kötüye kullanılması, cezaya veya doğrudan oyuncu diskalifiyesine yol açabilir. Kötüye kullanımı kanıtlayan ekran görüntülerinin hepsinin maç sayfasına yüklenmesi gerekmektedir.

 

3.4.6 Kırmızı Kart

Eğer bir bağlantı hatası ile karşılaşılırsa kırmızı kart görmüş oyuncu yine kartı görmek zorundadır.

 

4. Oyun İçi Davranış

4.1. Sportmenlik

Tüm katılımcılar sportmence davranmak zorundadır. Master of Gamers Adminleri, davranışının sportmenlik dışı olduğu görülen bir oyuncuyu diskalifiye etme hakkına sahiptir.

 

4.2. Hakaret ve Tacizler

Tüm katılımcılar, bir Master of Gamers maçı oynarken profesyonel olarak davranmak zorundadır. Hakaret ve taciz durumunda, durumun kanıtını içeren bir ekran görüntüsü alınıp maç sayfasına yüklenmelidir.

 

5. İzleyiciler

5.1. Lobi izleyicileri

  İzleyicilere izin verilmemektedir.

  Master of Gamers Adminleri her zaman izleme hakkına sahiptir.

 

5.2. Sunum

Bir Master of Gamers maçının yayınlanmasına yalnızca Master of Gamers yönetimi onayı kapsamında izin verilir. Onay almak için lütfen Adminler ile iletişime geçiniz.

 

6. İllegal Eylemler

6.1. Aldatma

Master of Gamers Adminlerini veya diğer katılımcıları yanlış veya sahte ifadeleri, bilgileri, medyalarını veya verilerini kullanarak aldatmaya yönelik girişimlere izin verilmeyecek ve cezaya yol açacaktır.

 

6.2. Sahte Maç Sonuçları

Yanlış maç sonucu girilmesi cezaya yol açacaktır.

 

6.3. Sahte Maç Medyası

Ekran görüntülerinin herhangi bir şekilde manipüle edilmesi yasak olup cezaya yol açacaktır.

 

6.4. Hile Kullanımı

Master of Gamers maçlarında herhangi bir şekilde hile yapmak yasaktır. Herhangi bir hile girişimi, Ceza Puanı Tablosuna göre doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

 

7. Master of Gamers Adminleri

  Master of Gamers Adminleri, gerekli gördüklerinde kuralları sportmenlik kapsamında geçersiz kılma hakkına sahiptir.

  Master of Gamers Admnilerinin kararları ve beyanları her zaman resmi olup ve tüm katılımcıların talimatlarını yerine getirmesi zorunludur.

 

7.1. Cezalar

Genel olarak bir oyuncunun suçlu olduğu kanıtlanmadıkça masumdur, ancak açık bir şekilde kuralların ihlal edilmesi durumunda cezalandırılır.

 

7.2. Ödüller

Ödüller takım kaptanı ya da takım sahiplerine turnuva bitiş tarihinden sonra 30 iş günü içerisinde tarafımıza gönderilen hesaplara gönderilecektir. 

 

 

 

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name