Kurallar

1. Oyun Formatı

1.1 Takımlar

Oyuncuların site içerisinde kurdukları takım isimleri ile oyun içerisinde kullandıklar takma ad aynı olmak zorundadır.
 

1.2. Takım ve Oyuncu İsimleri

Master of Gamers, oyuncuların takma adlarını ve/veya URL’lerini, takım isimlerini düzenleme, değiştirme veya değişim talep etme hakkını saklı tutar. Başka bir takımın veya oyuncununkine çok benzeyen takım veya oyuncu isimleri Master of Gamers tarafından değiştirilebilir.

Bir takım adı yanlışlıkla kullanıldıysa, lütfen takımın sahipliğini kanıtlayan belgelerle birlikte destek birimi üzerinden iletişime geçiniz. Bir takım için sadece takıma kayıtlı üyelerin takım içinde bulunmasına izin verilir. Takıma kayıtlı olmayan bir hesap ile veya hesap paylaşımı gerçekleştirerek herhangi bir maçta oynamak yasaktır. Oyuncular ve takımlar, resmi maçlarda resmi olarak kayıtlı PUBG Mobile takım isimleri ve Takma adlarını kullanarak yarışmalıdır.
 

1.3. Oyun Sürümü

Master of Gamers turnuvalarına katılmak için tüm oyuncular oyunun en yeni sürümünü yüklemiş olmalıdır. Güncellemeler kupa başlamadan önce kurulmalıdır, bu şekilde gecikmeler en aza indirilecektir.
 

1.4. Teknik Arızalar

Takımlar kendi teknik durumlarından sorumludur (donanım / internet). Teknik sorunlar nedeniyle maçlar yeniden planlanmayacak, maçlar oynanmaya devam edecek ve yeniden başlatılmayacaktır. Eğer başlangıç alanında ısınma süresi bittikten sonra, sorun çözülmemiş olsa bile oyun devam eder. Başlangıç yerinde oluşan problemler için hemen en hızlı şekilde hakem ile iletişime geçilmelidir. Önemli sayıda oyuncuyu etkileyen büyük problemler durumunda, turnuvanın Discord destek kanalları aracılığıyla haritanın tekrarı sağlanabilir.
 

1.5. Diskalifiye

Master of Gamers, turnuvaları olabildiğince adil ve verimli tutmak için ekipleri diskalifiye etme hakkını saklı tutar. Bu, bir takımın planlı bir şekilde başka bir takıma yardım etmesi veya turnuvanın başlamasını engellemeye çalıştığı durumlarda uygulanacaktır. 3. parti programların kullanımı bu etkinlikte kesinlikle yasaktır. Oyuncu olarak, oyun dosyalarına kendi amaçlarınız için ekleme, değiştirme veya kaldırma izniniz yoktur. Böyle bir manipülasyon derhal diskalifiye ile sonuçlanacaktır. Karakterinizin açısını kasıtlı olarak değiştirerek bir doku veya nesneyi incelemek yasaktır. Farklı iki (2) eylem için aynı tuşları kullanıma ayarlamak yasaktır. Kıyafetlerin kaldırılması cezalandırılır. Karakterinizin kıyafetleri maç boyunca üzerinde kalmalıdır. Oyun hatalarını kasıtlı olarak kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu oyun hatalarını kullanan herhangi bir takım, bu hatayı kullandıklarının ortaya ilk çıktığı durumunda oyunu kaybetmiş sayılacaklardır. Takımın ikinci kez aynı veya farklı bir oyun hatasını kullanması halinde durumun kasıtlı olarak yapıldığı kararına varılırsa, takım, turnuvadan çıkarılacaktır ve gelecekteki turnuvalara katılımı kısıtlanacaktır. Bir yöneticinin verdiği karara, özel durumlar haricinde, kanıt olmadan itiraz edilemez.
 

1.5.1 Hile / Bug / Emulatör Kullanımı

Hile, bug ve emulatör kullanımı kesinlikle yasaktır. Emulatör kullanan oyuncular tespit edildikleri anda lobiden çıkartılacaklardır ve maç o kişiler olmadan başlayacaktır. Hile ve bug kullandığını düşündüğünüz oyuncuları ekran kaydı alarak Discord destek kanalı üzerinden şikayet ediniz.
 

2. PUBG Turnuva Kuralları

2.1. PUBG Turnuva Formatı

2.1.1. Genel Maç ayarları

 • Mod: Klasik Mod
 • Sunucu Konumu: Europe
 • Hava: Güneşli
 • Kamera: FPP


2.2. Harita

Harita Havuzu: Erangel, Miramar, Sanhok olup "Sunny" harita ayarında oynanacaktır. Ekipler harita veya hava durumu türlerini seçmez veya yasaklamaz.
 

2.3. Özel Maç Ayarları

2.3.1. Sunucu

 • Sunucu Modu: Room

2.3.2. Temel Ayarlar

2.3.2.1. Oyun Ayarları

·  Server Region: Europe

·  Ayar Seçimi​​: Standart

·  Harita​: Erangel, Miramar, Sanhok

·  Kamera: FPP

·  Oyuncu Sayısı: 64

·  Takım Oyuncu Sayısı: 1
 

2.4. Sıralama Puanları

Yapılan her öldürme 1 puana eş değerdir. Sıralama puanları aşağıdaki çizelgede mevcuttur.

#1. 15

#2. 13

#3. 11

#4. 9

#5. 7

#6. 6

#7. 5

#8. 4

#9. 3

#10. 1
 

2.5. Çember Ayarları

Turnuvada çember ayarları PUBG Mobile standardında olacaktır.
 

3. Bölgeler

Master of Gamers turnuvaları şu an Türkiye bölgesini kapsamaktadır. Turnuvaya katılacak ekibin tamamının katıldığı bölgeden olması gerekiyor.
 

4. Ayrıntılar

4.1. Oyun Hazırlıkları

Lütfen maç başlamadan önce oluşabilecek sorunları çözün. Bir maç sırasında bağlantı veya donanım sorunları Master of Gamers yöneticileri tarafından takımın veya oyuncunun diskalifiye edilmesine yol açabilir.
 

4.2. Maça Çıkmamak

Bir katılımcı planlanan başlangıç ​​saatinde hazır bulunmazsa, takımın turnuvaya katılımı kaldırılır.
 

4.3. Bağlantı Kesintisi

Bir oyuncunun maç sırasında bağlantısının kesilmesi durumunda, oyuncu o maçtan diskalifiye edilmiş olur ve sadece öldürme puanları geçerli olur, herhangi bir sıralama puanı alamaz.
 

4.4. Beraberliğin Bozulması

Sonuçlarda yaşanan beraberlik durumlarında ilk olarak takımlar son turdaki kill sayılarına bakılacaktır, eğer eşitlik yine bozulmuyorsa oyuncuların toplam öldürme sayılarına bakılacaktır. Eğer hala eşitlik bozulmadıysa son turu üst sırada bitiren takım üstte sayılacaktır.
 

4.5. İtirazlar

Eğer bir maç sonucu sistemimize yanlış rapor edildiyse takımınızın itirazda bulunması için 5 dakikası bulunmaktadır. Maç itirazları, maçın/serinin sonuçlarını açıkça gösteren medya kanıtlarını içermelidir. Takımlar, uyuşmazlık durumunda maç sonuçlarının kanıtlanmasını sağlamaktan sorumludur.
 

4.6. Lobinin Yeniden Kurulması

Bir lobinin yeniden başlatılması sadece bir admin karar verebilir. Bağlantı kopmaları ve lag problemleri sonucunda maçın yeniden başlatılabilmesi için bu problemlerin önemli sayıda oyuncu tarafından aynı anda yaşanıyor olması gerekmektedir. Aksi taktirde yeniden başlatma mümkün değildir.
 

4.7. Gözlemciler

Gözlemciler, Master of Gamers yöneticileri ve bir yönetici tarafından izin verilen kişiler tarafından düzenlenir (örneğin, sunucular veya yayıncılar).
 

4.8. Sonuçlar

Tüm sonuçlar Master of Gamers personeli tarafından girilecektir. Herhangi bir şey net değilse, katılımcılar sonucu doğrulamak ve destek kaydı oluşturmak için ekran görüntülerine sahip olmalıdır.
 

4.9. İletişim ve Destek

Turnuva sırasında herhangi bir yardıma ihtiyacınız olduğunda lütfen bir destek bileti gönderin. İletişim için Discord destek kanalını kullanmanızı rica ederiz.
 

4.10. Adminler

Tüm katılımcılar turnuva organizatörleri, yöneticileri ve hakemlerinin kararlarına ve kurallarına uymalıdır. Organizatörler, yöneticiler veya hakemler arasında sözlü veya yazılı konuşmalar ve katılımcılar gizlidir. İzin alınmadıkça, bu konuşmaların dışarıdan taraflarla kamuya açık olarak paylaşılması veya paylaşılması kesinlikle yasaktır. Turnuva yöneticileri ve hakemler gerekli gördükleri takdirde sportmenlik dahilinde kurallarda değişiklik yapabilirler.
 

4.11. Maç Medyası

Tüm maç medyaları (ekran görüntüleri, demolar, vb.) en az 14 gün süreyle saklanmalıdır. Sahte maç medyası kullanılması ve/veya bir maç medyasının manipüle edilmesi yasaktır ve ciddi cezalarla sonuçlanacaktır. Maç medyası içeriğinin ne olduğuna göre net olarak adlandırılmalıdır. Maç medyasının kötü isimlendirilmesi bir itiraz sebebi değildir. Ancak, kötü yapılandırılmış maç medyası isimleri adminin işlerini yapmayı engelleyecek şekilde ise oyuncular cezalandırılabilir.
 

4.12. Sunum ve Yayın

Master of Gamers maçlarının sunumunu gerçekleştirmek sadece Master of Gamers yönetici sözleşmesiyle mümkündür. Kişisel yayınlar da bu kapsam dahilindedir ve yayınlar için yöneticilerden veya hakemden izin alınmalıdır.
 

5. Ödüller

Ödüller turnuva bitiş tarihinden sonra 30 iş günü içerisinde takım kaptanı veya sahibine teslim edilecektir.
 

TURNUVAYA KATILAN TÜM OYUNCULAR YUKARIDAKİ KURALLARI OKUMUŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR.

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

ROUND 1
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Yari Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name

Final
 • Team Name

  Team Name

 • Team Name

  Team Name